منتورینگ استارتاپ

اگر یک استارتاپ راه اندازی کرده اید، ایده ی خوبی در ذهن دارید و قصد پیاده سازی آن به بهترین شکل را دارید، باید یک منتور مناسب و کارآمد همواره در کنار خود داشته باشید.کسی که مسیر های مختلف را آزموده باشد و راه و چاه مسیر پیش رو را بداند.یک منتور باید در کنار تخصص و تجربه کافی،دلسوزانه و صادقانه مشاوره استارتاپ شما را انجام دهد.

منتور کیست؟

منتور فرد یا گروهی از افراد هستند که با در اختیار داشتن دانش واطلاعات و تجربه، اقدام به مشاوره و راهنمایی یک کسب و کار میکنند. اگر این منتورینگ در زمینه ی راه‌اندازی یک استارتاگ باشد،به او منتور استارتاپ میگویند.

معنای منتورینگ

به مجموعه راهنمایی ها و مشاوره های یک منتور که سبب شناخت دقیق شما از نحوه شروع کار و توسعه آن می شود منتورینگ می گویند.

تفاوت منتورینگ با کوچینگ

کوچ (coach) در لغت به معنای مربی و منتور (mentor) به معنای مشاور می باشد.یک مشاور با بررسی طرح شما و تحلیل رقیبان ، یک مسیر شروع و توسعه استارتاپ مناسب به شما ارائه می دهد و در طول مسیر همواره در کنار شما قرار دارد.منتور معمولا تجربه ی مشابه با ایده ای که شما دارید را دارد اما کوچ الزاما اینطور نیست.

منتورینگ استارتاپ

چرا به منتور نیاز داریم؟

یک منتور خوب می‌تواند شما را در حوزه فعالیت خودتان یا سایر حوزه‌ها با افرادی آشنا کند که اگر حضور منتور شما نبود، هرگز فرصتی برای دیدار با آن‌ها را نداشتید منتور خوب می‌تواند شما را به اشخاص مهم و معروف آشنا کند تا بتوانید برای آن‌ها کار انجام دهید. این کار می‌تواند باعث صرفه‌جویی در زمان و همچنین ایجاد ارتباطات مؤثر شود. در واقع منتور یا مربی علاوه بر نقش هدایت و راهنمایی شما، می‌تواند نقش بسیار مهمی در ایجاد ارتباطات مؤثر با افراد سرشناس و همچنین معرفی مشتری به شما داشته باشد. شما نمی‌دانید که هر شخصی در هر صنعت چه کسی را می‌شناسد و با چه کسانی ارتباط دارد. در هر حوزه‌ای افراد در مورد مسائل خوب و بد با یکدیگر صحبت می‌کنند ولی شما نمی‌توانید از تمام این موارد آگاه باشید. ضرب‌المثل معروفی می‌گوید چیزی که می‌دانید مهم نیست، افرادی که با آن‌ها آشنا هستید اهمیت دارد. البته در خصوص ارتباطات منتورها می‌توان گفت: افرادی که شما می‌شناسید اهمیت ندارند، سعی کنید با افراد مؤثری که منتور شما با آن‌ها ارتباط دارد آشنا شوید!.

منتور شرکت باربد

دکتر غلامرضا دهقانی ، استاد دانشگاه و متخصص کوچینگ و مارکتینگ ، باتجربه چندین ساله خود در این زمینه،میتواند علاوه بر مشاوره و راهنمایی،ارتباطات و کانکشن های مناسبی برای راه اندازی یک استارتاگ موفق را به شما ارائه دهد.

درخواست منتورینگ و مشاوره :

تلفن

02191304364

ایمیل

[email protected]

آدرس


بلوار 22 بهمن ، مجموعه امیرکبیر ، ساختمان دانشکاه آزاد

مشاوره کسب و کار

09132134028
ارتباط با ما

درخواست خود را با ما در میان بگذارید.